ALICI S.S.S

Sporeks; 2. el spor ürün ve ekipmanlarının alım ve satımını yapabileceğiniz bir sitedir. Sporeks tüm resmi ve gerekli izin belgeleri alınarak sizin için en iyi şekilde hazırlanmıştır.

Sporeks ikinci el spor ürün ve malzemelerin alım ve satımını yapabileceğiniz bir sitedir. Sitemiz tüm resmi ve gerekli izin belgeleri alınarak sizin için en iyi şekilde hazırlanmıştır. Ödeme altyapısı olarak Türkiye’de en çok tercih edilen ve kullanılan İYZCO ödeme altyapısı ile ödemeleriniz güvence altındadır. Sporeks alıcısına ve satıcısına her zaman en iyi desteği vermek adına müşteri destek hatları ile sorularınızı cevaplamaktadır.

Sporeks’e buraya tıklayarak üye olabilirsiniz. Oluşturduğunuz profil ile hem satış yapabilir hem de Sporeks’te alışveriş yapabilirsiniz.

Maalesef, Sporeks pazaryeri mantığı ile çalışan bir sisteme sahiptir. Üçüncü şahısların Sporeks üzerinden ikinci el ürünlerini satabileceği veya alışveriş yapabileceğim bir pazaryeri sitesidir. Bu sebep ile Sporeks üçüncü şahıslardan ürün satın alımı ve ürün satışını kendi markası ile yapmamaktadır.

Satıcı ve alıcı ilişkilerinde kötü niyetli kullanıcıların önüne geçmek için soru sorma seçeneğini kaldırdık. Şirket politikalarımız gereği satıcıya soracağınız soruları Sporeks üzerinden sorabilirsiniz.

Kargo ücretleri her zaman satıcıya aittir. Satıcıların ürün fiyatlandırmalarını yaparken dikkate almasını istediğimiz en önemli konulardan biridir. Satıcılarımız için özel kargo kodları tanımlayarak avantajlı kargo fiyatlandırmaları ile gönderim noktasında kolaylık sağlayacaktır.

Sporeks.com merkezi bir yerde bulunmamaktadır. Tamamen online olarak üyelerimize ve satıcılarımıza hizmet vermekteyiz. Tüm işlemler web sitemiz aracılığıyla gerçekleşmektedir. Ancak, herhangi bir dilek, istek ve önerilerinizde yanınızdayız. Bize ulaşmak için iletişim bölümünden veya destek hattımız ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sporeks.com’ da satın almak istediğiniz ürünü sepetinize eklemeniz halinde üyeliğiniz varsa giriş yaparak ödeme ekranına geçebilir yok ise üyelik oluşturarak ödeme adımında kredi/banka kartı ile ödeme yapabilirsiniz.

EFT – Havale ile ödeme seçeneğimiz yoktur.

Sporeks destek ekibi ile iletişime geçerek kullanıcı adınızı değiştirmeniz mümkündür.

Sporeks’ te mağaza açmak ve satış yapmak tamamen ücretsizdir.

Müşterilerimizin güvenliği bizim için önemlidir. Tüm ödemeler, güvenli ve şifreli bir bağlantı kullanılarak işlenir. Tüm kişisel bilgileriniz ve ödeme bilgileriniz, güvenli bir şekilde saklanır ve asla üçüncü şahıslarla paylaşılmaz. Ayrıca, müşteri memnuniyeti bizim önceliğimizdir. Siparişleriniz hızlı bir şekilde işlenir ve gönderilir. Herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa, bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz. Size en iyi hizmeti sunmak için buradayız!”

Sitemizdeki tüm ürünlerin kargo ve gönderim masrafları satıcılarımız tarafından karşılanmaktadır. Bu sayede, müşterilerimiz herhangi bir ekstra masraf ödemeden alışverişlerini yapabilirler. Müşterilerimize daha geniş bir kargo seçeneği sunmak adına belirli bir kargo şirketi ile çalışmıyoruz. Ürünlerinizin güvenli ve hızlı bir şekilde teslim edilmesi için en iyi kargo şirketlerini seçebilirsiniz. Müşteri memnuniyetini önceliğimiz olarak görüyoruz ve siparişlerinizin sorunsuz bir şekilde size ulaşmasını sağlamak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.

  • Sporeks sitesine ister web tarayıcınız üzerinden ister telefonunuzdan ücretsiz satıcı profili oluşturarak giriş yapabilirsiniz.
  • Sonrasında üyeliğiniz onaylandıktan sonra satıcı panelinizden Ürünler sayfasına giderek ürün ekleme kısmına giriş yapabilirsiniz.
  • Ürün ismi, fiyatı, ürün görselleri ve ürün hakkında detaylı bilgilerinizi girdikten sonra onaya gönderebilirsiniz.
  • Ürününüz onay sürecinden geçtikten sonra herhangi bir sorun yoksa en kısa sürede yayına alınacaktır. Bir sorunla karşılaşma durumunda sizinle iletişime geçilerek gerekli düzenlemeler hakkında size bilgi verilecektir.
  • Ürünleriniz tahmini satış süresi tam olarak belli olmamaktadır. Ancak satışlarınızı hızlandırmak için yapabileceğiniz birkaç tavsiyemiz olabilir.
  • Ürünü isimlendirirken sadece ürün ismini en detaylı hali ile koyabilirsiniz.
  • Ürün görsellerini ayrıntılı ve insanların dikkatini çekecek şekilde ekleyebilirsiniz.
  • Ürün hakkında bilgileri girerken hem ürünün özelliklerini hem de ürün ile ne gibi deneyimleriniz olduğunu yazabilirsiniz.

Sporeks alıcı ve satıcı arasında güvenilir bir ticaret ortamı oluşması için aracı hizmeti vermektedir.

Sporeks.com’ da satıcı olarak, müşterilerinizin isteğine bağlı fatura kesebilirsiniz. Siparişleriniz için fatura kesimi müşteri talebine bağlıdır.

Sporeks’ de ikinci el spor ürün ve ekipmanlarınızı satıcı olarak satışa çıkarabilirsiniz. Satıcılarımız ve müşterilerimiz için aracı olarak hizmet vermekteyiz. Bu nedenle sitemiz ürün satın alma işlemi gerçekleştirmemektedir.

Eğer ürünlerinizin resimleri net ve açıklayıcıysa, ürün açıklamaları doğru ve eksiksizse ve fiyatlarınız piyasa standartlarına uygunsa, satışlarınız hızlı bir şekilde gerçekleşebilir. Müşterilerinize ürünlerin kalitesi, açıklamaları ve resimleri hakkında doğru bilgiler vermeniz, fiyatlarınızı piyasa standartlarına uygun bir şekilde belirlemeniz satış sürecini hızlandırabilir. Ayrıca, müşterilerinizin iade ve ödeme işlemlerini hızlı bir şekilde yanıtlayarak, müşteri memnuniyetini artırabilirsiniz.

Ürün fiyatlandırması tamamen satıcı inisiyatifindedir. Sporeks fiyatlandırma adımında bir öngörüde bulunmaz. Piyasa standartlarına göre afaki fiyatlandırma yapıldığı taktirde ürün onay süreci aksayacaktır.

Siparişiniz alıcının onayı alındıktan sonraki Çarşamba hesabınıza geçecektir. Alıcı herhangi bir onay vermez ise sistem tarafından otomatik olarak 5 gün içerisinde onay verilecektir.

Sipariş verdikten sonra satıcı dilerse siparişi iptal etme hakkına sahiptir.

Evet, fikrinizi değiştirdiyseniz satıcı tarafından ürünler kargoya verilmediği sürece siparişinizi iptal edebilirsiniz.

Satmayı planladığınız ürününüz için; kullanım durumu, markası, ürün çeşidi, %15 Sporeks komisyonu ve kargo ücreti gibi detayları değerlendirilerek uygun bir satış fiyatı belirleyebilirsiniz.

Sporeks herkesin platform üzerinden ürünlerini yükleyerek satışa çıkarabileceği bir pazaryeri olarak çalışan bir websitesidir. Ürünlerin hiçbiri Sporeks markası ve garantisi ile satılmamaktadır.

Sporeks dijital bir pazaryeri olduğu ve satıcı kişilerin özel ürünleri olduğu için ürünleri görebileceğimiz bir yol bulunmamaktadır.

Satıcının ürün kargolama süresi 3 gün iş günü içerisindedir.

Ürünlerde kargo ve kurulum tamamen satıcı ve alıcı arasındadır. Kurulum gerektiren ürünler hakkında detaylı bilgi almak için Sporeks destek hattı ile iletişime geçebilirsiniz.

Sporeks’ de ürün için teklif veremez, pazarlık yapamazsınız.

Yapılan satışlarınızın ödemeleri yalnızca online olarak Iyzico güvenli ödeme yöntemleri aracılığıyla yapılmaktadır. Müşterilerinizin ödemelerini güvenli, hızlı ve sorunsuz bir şekilde tamamlayabilmektedir.

Sporeks’ de takas işlemi söz konusu değildir.

Ödeme işlemlerimiz güvenli ödeme altyapısı olan Iyzico ile gerçekleşmektedir. Kapıda ödeme yapılmamaktadır.

Aldığınız ürün elinize geçtikten sonra 5 gün içersinde bizlere geçerli bir sebep sunarak (bozuk, kırık vb.) ve ürününüzdeki soruna dair kanıtları ile birlikte bizimle paylaşabiliriz. Bu şekilde iade işlemini başlatmış oluyorsunuz. Sistem tarafından üründe kusur olduğu onaylanırsa ürünün satıcıya geri kargolanması ile satıcı kişinin eline ulaştığında para iadeniz yapılacaktır.

Ürünü aldıktan sonra en geç beş gün içerisinde satın aldığınız üründe herhangi bir sorun olması durumunda hemen Sporeks destek hattı ile iletişime geçerek bize bildirmeniz gerekmektedir. Sporeks satıcısı ile iletişime geçerek iade sürecini başlatacaktır. Sonrasında Sporeks’ten gelen bilgi ile satın aldığınız ürünün satıcı kişinin adresine kargoya vermeniz gerekmektedir. Satıcı ürünü eksiksiz bir şekilde geri aldığını belirttiği takdirde paranız hesabınıza en kısa sürede geri yatırılacaktır. Eğer iade işlemini başlatmak için beş günden fazla bir zaman geçti ise sistem otomatik alışverişte sıkıntı olmadığı için satıcıya parasını yatırmış olacaktır.

Sporkes satıcı ile alıcıyı bir araya getiren bir platformdur. Teklif veremez, talep edemezsiniz.

Sporeks sitesine ücretsiz üye olduktan sonra dilediğiniz ürünü sepetinize ekleyip ödeme sayfasına giderek İYZİCO altyapısı ile ödeme yapabilirsiniz.

Web sayfamız ve Instagram sayfamızdan web sitemizden ürün satışı ve alışıverişi yapmış kişilerin yorumlarına ulaşabilirsiniz.

Ana Sayfa
Hesabım
Ürünlerim
Sepet
Hemen Sat

Ana menü